EC Fan Çözümleri

EC Fan Çözümleri

AIRONN’un hizmetinize sunduğu EC motorlu fanlar akıllı kontrol üniteleri sayesinde motor devrini ayarlayarak yüksek verimlilik ve konforu sağlamaktadır. Geleneksel asenkron motorlu fanlara kıyasla EC motorlu fanlar kayda değer ölçüde yüksek verimlilik sağlamaktadır. AC motorlu fanlarda verimlilik çalışma noktasına göre %15 - %70 seviyelerinde iken EC motorlu fanlarda bu değer % 90 lara ulaşmaktadır. 

EC motorlu fanlarımızın devri ihtiyaca göre 0-10 V giriş ile % 0 – 100 arasında ayarlanabilmektedir. Akıllı kontrol üniteleri üzerinde yer alana sensörler sayesinde fanlarımızın hızını girilen parametrelere göre otomatik olarak ayarlanabilmektedir. Bu sayede ihtiyaca göre çalışan fanlarımız enerji tasarrufunu üst seviyelere çıkarmaktadır.

EC motorlu fanlarımız ihtiyaca göre çalışmanın yanında eşsiz bir akustik performansa sahiptirler. EC fanlarımızı çalışırken görmeniz gerekmektedir, çünkü duyamayacaksınız! Düşük devirlerde çalışırken bile frekans invertörü ile sürülen AC motorlu fanlardaki rezonansa bağlı gürültüler ve faz sesi duyulmamaktadır.

EC teknolojinin avantajlarını dikey atışlı çatı tipi fan, yatay atışlı çatı tipi fan, kanal tipi fan ve hücreli fan tiplerimizde sizlere sunuyoruz. Maksimum 17000 m3/h debi, 900 Pa statik basınç kayıplarını karşılayacak fanlarımız standart üretimimizde yer almaktadır. Daha büyük kapasitedeki ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.